Co to jest bon turystyczny?

Bon turystyczny (tzw. 500+ na turystykę - wcześniej planowane: 1000+ na turystykę, voucher 1000 plus) to celowe świadczenie społeczne służące ożywieniu krajowej turystyki po epidemii koronawirusa. Inicjatywa prezydencka na bon turystyczny 500+ (czyli bon turystyczny w wersji 2.0 Andrzeja Dudy) jest przyznawany na każde dziecko do 18 roku życia, bez względu na osiągany dochód rodziny. W przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, przysługiwać będzie jednorazowe świadczenie w łącznej wysokości 1000 zł. 

Poprzedni plan Ministerstwa Rozwoju na bon turystyczny zakładał dofinansowanie w 90% z budżetu państwa i 10% ze strony pracodawcy do wypoczynku w Polsce lub innego wydarzenia związanego z turystyką dla osób zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę i które jednocześnie nie zarabiają więcej niż przeciętne wynagrodzenie (tj. 5200 zł brutto).

Bony turystyczne za granicą nie są nowym zjawiskiem. Funkcjonują od wielu lat m.in. we Francji, w Hiszpanii oraz na Węgrzech. Turystyczne 500 plus w Polsce zostało wprowadzone w związku z tragicznymi skutkami epidemii na funkcjonowanie branży turystycznej. Przy projektowaniu wytycznych do polskich voucherów 500+ brała udział m.in. Polska Organizacja Turystyczna oraz liczni przedstawiciele biznesu hotelarsko-eventowego.

 

Jak uzyskać bon turystyczny 500+?

Bon 500+ na turystykę ma formę elektroniczną. Bony turystyczne będzie można wykorzystać do końca 2021 roku. Świadczenie można otrzymać po zarejestrowaniu się na platformie ZUS tj. na Platformie Usług Elektronicznych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest jedynym organem który zajmuje się przekazywaniem tych środków.

Bony turystyczne są wypłacane w formie elektronicznej od ostatniego tygodnia lipca 2020 roku.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Świadczenie 500+ można wykorzystać na zakwaterowanie z wyżywieniem w wybranych obiektach turystycznych zlokalizowanych na terytorium Polski. Oznacza to, że bony turystyczne można użyć między innymi w następujących celach:

  • letni urlop (w tym także nad morzem),
  • weekendowy wyjazd w góry,
  • tzw. długi wekeend sierpniowy
  • Jesienny wypad nad morze
  • Ferie zimowe itp.

pod warunkiem, że nocleg i świadczenia żywieniowe będą realizowane w Polsce.

 

  • Realizujemy Bony Turystyczne
  • Basen czynny tylko dla gości ośrodka
 

Korzystając z bonu turystycznego ważne jest, aby za dofinansowany wypoczynek poza miejscem zamieszkania otrzymać pokwitowanie płatności (fakturę imienną), gdyż każdy wyjazd musi być fizycznie udokumentowany, a pobyt odbywać się w legalnie działającym obiekcie spełniającym wymogi świadczenia.

Istotne jest również, że podczas rezerwacji noclegu lub imprezy turystycznej (obozu, kolonii, wakacji) należy zgłosić chęć skorzystania z bonu bezpośrednio przy rezerwacji lub zakwaterowaniu.

Ośrodek wypoczynkowy honorujący bony turystyczne - SARGUS jest zarejestrowany i realizuje Bony.

 

 

   W letniej stolicy Władysławowo zapraszamy gości indywidualnych i grupy zorganizowane; w tym wycieczki osób dorosłych, dzieci oraz zielone szkoły.

   W naszym Ośrodku SARGUS każdy odpocznie w ciekawej aranżacji wnętrza pokoju, w wygodzie i w komforcie. Pokoje zostały pomalowane indywidualnie i w zróżnicowanych barwach, co umożliwia wybranie pokoju według swoich upodobań.

Free Joomla templates by L.THEME